Ana Programlar

ANA PROGRAMLAR

DİJİTAL TASARIM

Günlük hayatımızın her anında bize eşlik eden, hayatımızı kolaylaştıran her türlü ürün veya ürün parçaları, hayatımıza renk katan, estetik duyularımıza hitap eden desenler, süslemeler tasarımdır. Su içtiğimiz bardak, kıyafetlerimizin desenleri, bilgisayarımızın şekli, , klavyemiz, sandalyemiz, arabamız, saatlerimiz, ajandalarımızın sayfa düzeni, gözlüğümüz, çantamız buna örnek verilebilir.


O halde tasarımı, bir ürünün tümü veya bir parçasının ya da üzerindeki süslemenin çizgi, şekil, biçim, renk, malzeme veya yüzey dokusu gibi özelliklerinden kaynaklanan görünümü olarak ifade edebiliriz.


Tasarım piyasadaki rekabet gücünü arttırır. Piyasada müşteriye aynı faydayı sağlayan ve kalite bakımından birbirine yakın ürünlere dair verilen satın alma kararlarında ürünün tasarımı etkili olmaktadır. Dolayısıyla tüketici, kalitesi aynı olan ürünler arasında çekici olanı seçmeye başlamıştır. Bu çaba kalitenin ötesinde ikinci bir rekabet ortamı yaratmıştır. Teknoloji, kalite ve fiyat açısından benzer özelliklere sahip ürünlerde, tasarım rekabet avantajı sağlar.


GELİN YARATICI FİKİRLER İÇİN ÇALIŞALIM!


Öğrencilerimize dijital tasarım alanında yetkinlik kazandırmak için dijital tasarım eğitimine 9. sınıfta başlanır. Dijital tasarım birkaç farklı görevi kapsayan bir terimdir. Öğrencilerimiz Web sitelerinde, mobil uygulamalarda ekranlarında gördüklerini tasarlamayı öğrenirler. Dijital mecrada yapılan her türlü tasarımları yaşayarak öğrenirler.

Gayrettepe Mahallesi Hattat Halim Sokak No:15 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

0850 346 34 01 / 0212 356 00 74

Copyright 2020